Термін "шовкографія" грецького походження. Він об'єднує два корені: шовк і, усім відоме ще з школи, слово "графія", яке переводиться з грецького як зображення, запис. Це означає -  нанесення зображення на шовк або з його допомогою.

Шовкографія - це один з самих древніх і практичних методів друку. Історія шовкографії відноситься до далеких століть до нашої ери.

Вважається, що шовкографія виникла в Китаї. Достовірних свідчень підтвердження цієї гіпотези немає, але давня історія виробництва шовку в Китаї (а китайці почали виготовляти вироби з шовку ще в 12 столітті до нашої ери) наводить на цю думку. Деякі історичні свідчення стверджують, що шовкографія ймовірно виникла біля Середземного моря, десь між Фінікією і Месопотамією. Багато збігів вказують, що хранителями мистецтва шовкографії були фінікійці. Історичні дослідження і археологічні знахідки показують, що народ на цій території винайшов спосіб відтворювати зображення на тканині. Давня технологія, звичайно, має мало спільного з сучасною шовкографією. Але головний об'єднуючий принцип - це використання розмножувальної системи повторення зображень. Це означає, що народження мистецтва шовкографії треба розглядати не як ремесла, яке походить від друкування по шовку або інших тканинах, а як технологію, яка грунтується на повторенні простих малюнків, використовуючи особливі матриці, штампи, трафарети. При цьому фарба накочувалася за допомогою тканинних тампонів.

Значне удосконалення методу сталося 18 віків опісля, приблизно в 1185-1333 рр. в Японії в околицях міста Камакура, яке у той час було столицею Японії. Це було місце, де збиралися кращі майстри і художники Японії. Процвітали усі види ремесел і мистецтв, включаючи друк. Декоруванню піддавалося усе: обладунки і одяг самураїв, кінська збруя. Тоді і було винайдено геніальне нововведення: простий трафарет погано тримав малюнок, а ось якщо зображення вирізати і наклеїти на сітку з щонайтонших ниток натягнутих на дерев'яну раму, малюнок тримався разом в усіх частинах. Щоб сітка була непомітна на розмальованій тканині, важливо було використовувати тонкі нитки. Це могло бути людське волосся, а деякі джерела стверджують, що це був спеціально оброблений і сильно розтягнутий шовк.

У Середньовіччя в європейських країнах цей метод друку стає усе більш популярним. Найбільший розвиток шовкографія отримала в Англії і Франції в 17-18 віках. З Франції, де цей метод нанесення зображень називався пошуар, шовкографія поширилася по всьому світу, отримавши особливий розвиток і популярність в Сполучених Штатах Америки. Там за допомогою цього способу прикрашали стіни, меблі, тканини, вироби з металу. У 1907 році Симон, що проживав у Манчестері запатентував новий метод трафаретного друку гумовим ракелем через шовкову тканину - silk screen printing.