У фізиці сублімацією називають процес переходу речовини з твердого агрегатного стану у газоподібний, оминаючи рідкий стан. Зазвичай цей процес досягається сильним нагріванням.  Сублімація знайшла своє застосування також у поліграфічні галузі. За допомогою цього процесу у друкарнях наносять зображення на різні матеріали, зокрема на футболки.

Спробую описати суть цього методу. Для сублімаційного нанесення застосовують спеціальні сублімаційні фарби, здатні до переходу в газоподібний стан. За допомогою шовкографії цими фарбами друкується зображення на відповідному сублімаційному папері, що покритий тонким шаром спеціального лаку. Важливим моментом є те, що коли зображення складається з кількох кольорів, то вони друкуються у зворотному порядку відповідно до кінцевого малюнка. Футболку поміщають у спеціальний термопрес (за його допомогою також виконується нанесення методом термотрансферу). Це устаткування являє собою дві тефлонові плити, одна з яких має нагрівальний елемент. На футболку накладають вже готове зображення і затискають термопресом на декілька секунд , даючи при цьому високу температуру та тиск у кількасот кілограм. Фарба під дією температури переходить у газоподібний стан відділяючись при цьому від носія – паперу та відразу проникаючи у структуру тканини.

Основною перевагою методу сублімації є можливість наносити на тканину зображення будь-якої складності, включаючи фотографії. Також цей метод є економнішим за метод термотрансферу, оскільки використання сублімаційних фарб є безвідходним.

Раніше метод сублімації був обмежений лише білими синтетичними футболками, але наша компанія розробила і впровадила власне ноу-хау, завдяки якому ми здійснюємо сублімацію на 100% бавововняні футболки, при чому включаючи і кольорові. Особливу нашу гордість викликають дизайни, при друці яких використовується золота та срібна фарба.

Повертайтесь на головну сторінку та обирайте свою футболку.