У кожного з нас в гардеробі, серед різноманітного одягу, є футболка і, навіть, не одна. Різного фасону, естетичного оформлення і кольору, цю зручну річ сьогодні носять  практично всі - дорослі і діти, чоловіки і жінки, багатії та прості роботяги. Футболки дуже поширені серед усіх верств населення, незалежно від віку та виду діяльності. І не дивно. Адже як може бути непопулярною настільки практична і доступна річ? 

А як і всі речі в світі, футболка також має свою історію. Поряд з іншими здобутками, створеними людиною в процесі розвитку цивілізації, футболка пройшла довгий етап на шляху становлення своєї сучасної популярності і практичності, зазнала безліч змін щодо свого початкового вигляду і типу використання, та в процесі цих змін вона стала дуже функціональним одягом.

Першочергово, футболка мала слугувати предметом гардеробу, який безпосередньо відносився до нижньої білизни, але в процесі своєї еволюції ця концепція зазнала безлічі змін, внаслідок яких футболка стала використовуватися в якості верхнього одягу.

Хоча перші спогади про футболку досягають часів пізнього середньовіччя, її сучасна історія розпочалась в часи Другої Світової Війни. Саме в період сорокових років двадцятого століття відбулося становлення футболки як самостійної частини гардеробу. В арміях низки європейських країн футболки використовувалися ще з 1913 року як натільна білизна для солдатів, користуючись особливою популярністю у моряків.

У часи Другої Світової Війни, під час бойових дій американського флоту з Японією в акваторії Тихого океану, на фоні масового призову в армію та флот виникла чимала проблема з нестачею обмундирування матросів. Але її вдалося вирішити саме завдяки футболкам – дешевому, практичному одягу, який став оптимальним варіантом  для моряків тихоокеанського флоту США. Матеріал природного походження не обмежував рухів, захищав від палючого сонця та сприяв природній терморегуляції тіла.

Найбільшу свою популярність та затребуваність футболка набула серед простого населення. І сталося це завдяки індустрії шоу бізнесу після виходу на екрани знаменитої кінокартини "Трамвай "Бажання " в 1951 році. Головний герой цієї кінодрами, роль якого грав знаменитий актор Марлон Брандо, практично в кожному епізоді з'являвся одягненим в легку елегантну футболку.  З цього моменту футболки почали завойовувати ринок текстильної промисловості. 

Сьогодні практично не зустрінеш людини, у шафі якої немає футболки.