Подертим одягом вже нікого не здивуєш. Потерті джинси з дірками в моді вже декілька десятиліть, все частіше на подіумі можна побачити моделей в подертих колготках. Останнім часом можна зустріти людей і в подертих футболках. Звичайно, ця мода не поширилася настільки, щоб хлопці і дівчата в подертих футболках з'являлися просто на вулицях або в учбових закладах. Подерті футболки поки не продають в магазинах і на ринках. Але ось в клубах, на вечірках зустріти модника в ексклюзивній, порваній власноручно за власним ескізом футболці, можна зустріти запросто.

Для чого ж псувати хорошу річ, запитаєте ви. По-перше, псувати хорошу футболку зовсім не обов'язково. Можна взяти ношену і стару. А по-друге, на виході у вас вийде напівпрозора стильна річ з ажурним візерунком, яка буде відмінно виглядати поверх яскравого топа.

Є декілька способів із звичайної футболки зробити подерту. Перший, досить трудомісткий, вимагає витримки і терпіння. Щоб добитися доброго результату, краще використовувати синтетичну футболку, яка добре тягнеться. Усі бачили, як виглядає плетіння ниток трикотажного виробу. По-суті - це те ж в'язання, тільки з тоненьких ниток і на спеціальній машинці. Щоб зробити красиву футболку з ажурною вставкою на грудях, це в'язання потрібно розпустити. В першу чергу, відрізаємо низ футболки і натягуємо поділ, щоб ослабити нитки. Далі потрібно вирішити, як повинна виглядати наша подерта футболка. Можна зробити широку напівпрозору або декілька вузьких смуг від низу футболки до горловини, можна зробити один великий трикутник або декілька маленьких. Ваше завдання за допомогою розпорювача, голки, циркуля або просто пальцями витягнути горизонтальні нитки. Робити це потрібно акуратно, щоб нитки не рвалися. Синтетичні нитки міцніші, ніж бавовняні. Витягаєте нитки на ту довжину і ширину, які були заплановані. Звичайно, з першого разу може вийти не так красиво, як хотілося б, але, потренувавшись на старих футболках, незабаром ви зможете порадувати себе стильною і новою річчю.

Другий спосіб зробити подерту футболку простіший. Для цього вам знадобляться гострі ножиці і спритні пальці. Футболку на виворітну сторону розкладаєте на рівній поверхні. Робите ряд паралельних розрізів посеред передньої частини. Розрізи мають бути різної довжини. Наприклад, справа щонайдовший 10 см, наступний 9,5 см і так далі доки не дійдете до найменшого розрізу в 2-3 см довжини. Відстань між розрізами має бути 1-1,5 см. В результаті на тій частині футболки, яка декорується таким чином, повинні вийти смужки однакової ширини і різної довжини. Берете щонайдовшу смужку і чіпляєте її за наступну. І так доки не дійдете до найкоротшої смужки. Її потрібно закріпити голкою з ниткою, щоб уся конструкція не розпустилася. Можна зробити декілька таких рядів з паралельними розрізами на одній футболці, тоді футболка буде схожа на велику ажурну сітку. Її можна надівати поверх красивого топа. Тут величезне поле для експериментів і творчого пориву.

І третій спосіб, найпростіший. Берете стару футболку. Вирізаєте в ній круглі діри різного розміру і в різних місцях. Можна так вирізати пляму, затяжку або обридлий логотип. І усе. Надівати таку футболку потрібно поверх іншої, контрастного кольору.