В процесі своєї еволюції, футболка міцно посіла позицію надзвичайно функціонального одягу. Всі ми зберігаємо в своєму гардеробі декілька футболок, які є нашим улюбленим одягом на весь сезон, адже їх можна одягати як в холодну пору року в якості нижньої білизни, так і в ясні дні, використовуючи їх як основне вбрання. Крім того, футболки користуються великою популярністю через свої неабиякі якості. Вони практичні і зручні, футболка чудово лягає практично на будь-яку фігуру і в ній людина почувається максимально комфортно. Футболки створені з натурального матеріалу, наприклад з стопроцентної бавовни, володіють ідеальними властивостями циркуляції повітря, вони не парять тіло навіть в жаркий, спекотний день.

Враховуючи дані якості стає зрозуміло, що футболками почали цікавитись різні структури, установи і служби, а також спортсмени. Першими оцінили якості футболок саме воєнні Європейських країн і США. Там футболка швидко стала елементом обмундирування солдатів і флоту. Особливою популярністю серед воєнних, футболка користується в тих місцях їх дислокації, де спекотний клімат. Футболка також дуже простий в використанні елемент одягу, до того ж вона не потребує особливого догляду, а також не дорога по вартості. Саме ці характеристики вирішили долю неймовірної популярності футболки серед воєнних. В слід за армією, інші державні служби почали цікавитись футболками, і багато з них зробили футболки елементом своєї уніформи. Тепер ми можемо побачити поліцейських, пожежників, медиків і робітників комунальних служб одітих в футболки з відповідними емблемами, написами і колірною гамою, які відповідають їхнім професіям. Такі футболки прийнято називати професійними.

На сьогоднішній день футболки професійної тематики міцно прижились і в цивільних структурах, особливо в бізнесі, волонтерських і соціальних установах. Так, зайшовши в будь-який супермаркет, ви можете побачити робітників, одітих в футболки одного кольору, створених в єдиному стилі, з нанесеним на них логотипом певної компанії власника мережі супермаркетів і її назвою. Такі футболки використовують як елемент офісного дрес коду в комерційних організаціях, приватних підприємствах, а також в закладах різного типу. Таким чином, здійснюється пасивна реклама того чи іншого бізнесу, а також зникає проблема надто сильного виділення окремої особи з команди співробітників.