Футболки, які змінюють свій колір при сонячному світлі, зараз дуже популярні, особливо в деяких країнах. Ці футболки - незвичайні і являють собою сувеніри як для дітей, так і для дорослих. Але багато людей, які не знають принципу змін кольору, бояться купувати такі речі. Короткий опис цього процесу дозволить вам зрозуміти за рахунок чого це відбувається.

Фарба, що використовується для таких футболок, які змінюють свій колір при підвищенні температури, називається термодинамічною фарбою. Це означає, що коли змінюється температура, міняється хімічний склад фарби, і це викликає зміну кольору. Такий же принцип використовується в кільцях, що міняють колір залежно від настрою, квартирних термометрах та інших індикаторах температур. Така фарба, при використанні її для виробництва одягу, дозволяє створювати речі, колір яких міняється при дотику руки або коли людина виходить на вулицю в спекотний вдень.
 

При фарбуванні футболок зазвичай використовується два шари фарби. Один - постійний, який ви бачите, коли купуєте річ. Цей шар фарби покривається другим, чутливим до зміни температури, шаром термохімічної фарби. Зміни кольору відбуваються внаслідок хімічної реакції, викликаної теплом, яке тимчасово змінює вид термохімічної фарби. Термохімічна фарба - це мікрокапсули, що входять до складу тканини футболки. Ці мікрокапсули при високій температурі стають видимими. Така комбінація термохімічної і постійної фарби і обумовлює колір футболки, який ви бачите.

Такі футболки з'явилися у кінці 80-х. Деякі компанії, які взялися за їх виробництво, швидко розорилися, оскільки використовували недостатньо хороші технології, і футболки легко псувалися. Проте, деякі компанії у бізнесі досі. Такі компанії робили інвестиції в дослідження і удосконалювали технології виробництва футболок-хамелеонів.

На ринку існує і схожий продукт. Це термохімічні принти для звичайних футболок. Зазвичай, коли холодно, такі принти мають білий або чорний колір, а коли температура підвищується, принт стає багатоколірним. Такі принти також використовують термохімічну реакцію. Такі футболки також дуже популярні в деяких країнах в якості сувенірів.

Ці футболки дуже цікаві, але зазвичай у них недовгий термін носки. Проте, якісні футболки з веселими принтами - це відмінна покупка для тих, хто любить виділятися з натовпу. До речі, якщо замовити такі футболки ручної роботи, то їх можуть зробити для вас під будь-який настрій, подію, будь-якого кольору і на кожен день. Ви можете вибрати, яким зробити принт - забавний, серйозний, щось з філософії або релігії, щось, чим ви гордитеся або яку-небудь картинку, яка вам подобається.